Długopisy biodegradowalne

Całkowicie biodegradowalne bio-tworzywo naturalnego pochodzenia: Bio-Plastic

Happy Gifts od ponad 20 lat angażuje się działania na rzecz ochrony środowiska. Dlatego dużą wagę przykładamy do tego, by nasze produkty były przyjazne naturze przez cały okres ich eksploatacji. Oznacza to ekologiczne metody produkcji, oszczędną i nieobciążającą środowiska eksploatację oraz odzysk surowców w procesie recyklingu. Korzystamy z materiałów przyjaznych dla przyrody, w tym odpadów biodegradowalnych certyfikowanych parametrami określonymi w rozporządzeniach europejskich.

Wykorzystane materiały są prawdziwą odpowiedzią na potrzeby konsumentów na produkty o minimalnym wpływie na środowisko. Również kolory naszych długopisów uzyskujemy za pomocą biodegradacji partii półproduktów.

Bio-Plastik to materiał biodegradowalny uzyskany ze skrobi kukurydzianej. Wykorzystywany do produkcji długopisów pochodzi ze źródeł odnawialnych i wraca do ziemi poprzez procesy biodegradacji i kompostowania, bez uwalniania zanieczyszczeń. Zawiera surowce odnawialne, takie jak niemodyfikowaną skrobię kukurydzianą. Nasze biodegradowalne długopisy produkowane są zgodnie z definicją regulacji europejskich. Według niej naturalnemu rozkładowi ulegać ma co najmniej 90% produktu, w czasie krótszym niż 6 miesięcy.

Długopisy ekologiczne różnią się odcieniem i kolorystyką od standardowych kolorów Lecce Pen, ponieważ zawierają charakterystyczne dla eko surowców właściwości np. biodegradacja.

Wyprodukowane w Polsce.