Długopisy z recyklingu

Od ponad 25 lat naszym priorytetem jest ekologia. Firma nie pozostaje obojętna na problemy dotyczące ochrony środowiska i rozwija nowoczesne technologie, które pomagają nam dbać o jej dobro. Ecoline to linia długopisów, do których produkcji wykorzystywany jest plastik uzyskany w procesie recyklingu kartonów po napojach i właśnie z tego powodu długopisy nie są homogeniczne. Do nadruku naszych długopisów używamy farb ekologicznych, niskotoksycznych dopuszczonych do obrotu na terenie UE zgodnie z normą REACH.

Trwałość nadruku na długopisach z materiału Ecoline jest zgodna z filozofią ECO. Surowiec zawiera 75% papieru, około 20% polietylenu oraz resztkowe ilości aluminium (do 5%) i nie jest badany metodą tesa type. Wiązanie farby z podłożem nie może być permanentne, bo zapobiegałoby rozkładowi długopisu w środowisku naturalnym, dlatego długopis jest poddawany kontroli tylko na przyczepność farby do powłoki długopisu.

Naszym priorytetem jest przede wszystkim wykorzystanie materiału odpadowego celem ochrony środowiska. Dzięki nam dzisiejsze śmieci jutro przekształcą się w użyteczne produkty, będące alternatywnym rozwiązaniem dla szkoły, biura i gospodarstwa domowego. Oferując ekologiczny produkt swoim klientom zyskujesz wizerunek eksperta i edukatora w trosce o środowisko pozwalający na pozytywne skojarzenia z Twoją marką.

Pobierz certyfikat EcoLine

Długopisy ekologiczne różnią się odcieniem i kolorystyką od standardowych kolorów Lecce Pen, ponieważ zawierają charakterystyczne dla eko surowców właściwości lub fragmenty materiału np. aluminium (recykling kartoników po napojach) czy PET.

Wyprodukowane w Polsce.